O Tři čtvrtě

VINAŘSTVÍ

Vinařství Tři čtvrtě je malé až butikové vinařství z Bořetic. Naším hlavním pokladem je viniční trať Čtvrtě. Vinohrad vysázený z velké části v 70. letech s romantickým výhledem na Pálavu. Sprašové černozemě a jihozápadní orientace svahu jsou ideální pro pěstování modrých odrůd. Ne náhodou se tak naší vlajkovou lodí stala Frankovka a Svatovavřinecké, v těsném závěsu stojí Tramín červený a Neuburg.

Jsme zastánci šetrného přístupu k přírodě! Tak jako z přírody bereme, je třeba jí něco i vracet. Vínům dáváme prostor a necháváme je dospět po svém – spontánní kvašení, delší ležení na jemných kalech, nefiltrujeme a číříme, jen když je třeba. Vína zrají ve starých dubových sudech. Bílá vína pouštíme do světa nejdříve za rok a červená zrají alespoň dva roky než putují do lahve.

 

Dcera vinařova

Ptáte se, kdo se skrývá ve sklepě vinařství Tři čtvrtě? Jsem to já, Zuzka. Dcera vinařova, která se s láskou učí vinařskému a vinohradnickému řemeslu. Ale příběh se zdaleka netočí jen kolem mě. Z velké části mi pomáhá rodina i sama příroda, která umí do vína přimíchat vždy něco jedinečného. V tom je prostě nepřekonatelná.

Narodila jsem se do vinařské rodiny. Moje první vzpomínky patří do sklepa, kdy mi děda dával tu nejdůlěžitější funkci - držet koštýř při kontrole sudů. Jenže moje cesta k vinařství nebyla tak přímočará, jak by se mohlo zdát. Naopak byla velmi klikatá. Dlouho jsem kolem vinařství chodila obloukem. Musela jsem k tomu dozrát a pochopit, že je to sice těžká, ale krásná práce. 

Vinařské otěže jsem od táty začala přebírat v roce 2015 a rok na to dostalo vinařství oficiální formu. Vzniklo vinařství Tři čtvrtě a moje první víno - Frankovka 2016. Začátky byly krušné a táta se mnou musel mít svatou trpělivost. Ale ono to fungovalo! Ve vínech nechávám promlouvat odrůdu s respektem k aktuálnímu ročníku. Vznikají tak osobitá až svéhlavá vína, která tvoří příběh splněného snu.

Naše vína

BÍLÁ VÍNA

Bylinkový Veltlín anebo svérázný Neuburg, který se hodí ke chlebu se špekem. 
                                                  

ORANŽOVÁ VÍNA

Vlašák, který dokáže vyprávět příběhy, anebo kořenitý Tramín s tóny čajové růže.

ČERVENÁ VÍNA 

Portugal, který se dá pít tady a teď. Přímočarý Vavřinec, francouzsky elegantní Merlot anebo Frankovka, kterou nelze nemilovat.

RŮŽOVÁ VÍNA

Roztomile růžový Vavřinec anebo růžová Frankovka - jednorožec, který se neobjevuje každý rok.

BÍLÁ
VÍNA

ORANŽOVÁ
VÍNA

ČERVENÁ
VÍNA 

RŮŽOVÁ
VÍNA

Aktuální nabídku a ceník vám rádi zašleme.